Історії про людські долі від гостьової професорки з Норвегії Лори Кастор

10 травня 2023 року для здобувачів бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти освітніх програм «Англійська мова і література», «Англійська мова і література, друга іноземна мова, переклад» кафедрою англійської філології було організовано вебінар на тему «Перетин культурних кордонів крізь призму історій про людські долі», який, на запрошення доцентки Ірини Думчак, провела професорка англійської та американської літератур Арктичного університету Норвегії (Університету Тромсо) Лора Кастор. Модерував захід доктор філологічних наук, професор Яків Бистров. У жвавій дискусії запитань-відповідей зі студентами професорка Лора Кастор розповіла не тільки про власний досвід іміграції з Північноамериканського континенту до Норвегії в 1990-х роках, а й торкнулася актуальних проблем сьогодення, які головно стосувалися причин, чому письменники пишуть наративи про людські долі, спираючись на власний травматичний досвід, зокрема гендерної ідентичності, адаптації емігрантів до нової мови і культури. Неабияку зацікавленість авдиторії викликала розповідь лекторки про переклад книги української художниці, журналістки, фотографині, перекладачки Євгенії Бєлорусець «Щасливі падіння» (“Lucky Breaks”), в якій фотографічні історії і cюжетні лінії розгортаються навколо травматичних подій в Україні, утілених у фрагментах розмов, життєвих досвідах та повсякденних ситуаціях. В ході заходу було висловлено думку про подальші гостьові лекції, а також про співпрацю з Арктичним університетом Норвегії в частині програм академічних обмінів студентів і викладачів.