Шкільна практика для кожного студента дає можливість реалізувати не тільки набуті теоретичні знання та уміння на практиці, але і творчо втілити цікаві ідеї. Феєричне дійство відбулося у школі № 28 міста Івано-Франківська 10 березня 2017р. У цікаву подорож до гуцульського краю вирушили учні 4-Б класу під керівництвом студентки-практикантки факультету іноземних мов Стефюк Ярини.
Як учити і творити,
Для маленьких гуцулят,
Щоб цікаво пізнавати,
Край Черемоша й Карпат?
Саме ці слова стали девізом зустрічі «Живе в мені Гуцульщина моя».
У вступній бесіді Ярина Стефюк разом з учнями обґрунтували відповідь на питання: « Що означає знати і любити рідний край?» Дуже важливо знати з яких джерел діти черпають інформацію про навколишній світ. Наша область особлива, бо на її території проживають різні етнічні групи. Серед них найбільш колоритними є гуцули. Багато етнографів проводили свої дослідження цього краю і, безсумнівно, однією з перлин та візитівкою Гуцульщини є своєрідна гуцульська говірка. Це єдиний говір, яким коли-небудь користувалися українські письменники, тобто повністю писали свої твори на гуцульському говорі, або використовували окремі слова чи фрази, щоб додати творові особливого колориту.
На свято була запрошена автор креативних книжок для дітей Оксана Стефюк. До уваги було представлено дві книжечки: «Абетка маленького гуцулятка» та «Рахівничка»(Для маленьких гуцуляток, тих, хто вміє рахувати).
Студентка продемонструвала дітям предмети гуцульського одягу. Учні проспівали гуцульські співанки, які є у «Абетці маленького гуцулятка». Ярина Стефюк презентувала у ігровій формі слова, які співзвучні та мають спільне значення у англійській та німецькій мовах зі словами гуцульської говірки.
У підсумку, учні разом з педагогом з’ясували, що вивчати традиції, мову, культуру – це цікаво, модно і сучасно. А ще – це надбання, яке робить нас особливими.
На занятті були присутні : доцент кафедри англійської філології Ольга Ігорівна Білик, доцент кафедри педагогіки Інга В’ячеславівна Єгорова, доцент кафедри педагогічної та вікової психології Зоя Володимирівна Юрченко, Лілія Василівна Борисевич – доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології, а також вчителі школи № 28.