Лекція американського професора Коліна Редемера

11 березня 2019 року в рамках проекту “Жива бібліотека” і співпраці з “InterVarsity USA” на факультеті відбулася лекція професора Saint Mary’s College of California Коліна Редемера (США) на тему: “Історія створення і філософські аспекти “Володаря перснів» Дж. Р. Р. Толкіна”. Коло наукових інтересів американського професора лежить у площині перетину історії, філософії, літературознавства і християнства.

У цікавій та невимушеній дискусії студенти і викладачі мали змогу ознайомитися із творчістю британського письменника, засновником жанру епічного фентезі Дж. Р.Р.Толкіном (1892–1973), з майстерно зображеним таємничим і загадковим світом Середзем’я, у якому відбуваються події роману-трилогії, з мотивами стародавніх міфів, англо-саксонським походженням власної мови автора роману, а також численними архетипами, літературними символами та аналогіями. Один із дослідників творчості великого англійця Стрефорд Колдекон характеризував його книгу так: “Володар перснів” – книга християнська і канонічна і за своїм замислом, і за своїм духом. Вона наскрізь просякнута відчуттям вічності, об’єктивної реальності добра і зла, премудрого Промислу Божого.